Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Buzău, în calitate de beneficiar al finanțării pentru proiectul cu titlul „Anticameră pentru viață”, cod SMIS 135943, depus în cadrul apelului POCU/738/4/20/ „Prima cameră”– Instrumente inovative pentru integrarea socioprofesională a tinerilor care părăsesc sistemul de protecție specială AP 4/ PI 9.iv/ OS 4.12 si OS 4.13, anunţă organizarea Conferinței de promovare a Ghidului de bune practici cu privire la acordarea de servicii integrate destinate tinerilor și copiilor care au părăsit sau urmează să părăsească sistemul de protecție al copilului, în data de 29.06.2023, ora 10.00, la Hotel Pietroasa, Sala Quartz, aflat în mun. Buzău, Piața Daciei nr 2, jud. Buzău.
Valoarea totală a Contractului de Finanțare este de 2,919,674.05 lei, co-finanțarea beneficiarului fiind în valoare de 58,393.48 lei, 2% din valoarea totală.
Obiectivul general al proiectului este întărirea capacității D.G.A.S.P.C. Buzău de a furniza programe de servicii integrate de sprijin pentru susținerea procesului de tranziție al copiilor/ tinerilor, de la sistemul instituționalizat la servicii la nivelul comunității, prin Serviciul de integrare socio-profesională și vocațională.
Breaking News
ACCIDENT GRAV ÎN BUZĂU: Autospecială de poliție zdrobită de un camion staționat. Doi tineri din echipajul mixt, transportați de urgență la spital
aprilie 22, 2026
Tratament de nivel universitar la Buzău: Pacienții vor avea acces direct la experții de la București prin noul consorțiu medical
aprilie 15, 2026
Anunţ public privind emiterea actului de reglementare revizuit (titularul proiectului)
aprilie 15, 2026
DOLIU ÎN FOTBALUL MONDIAL: S-a stins din viață „Il Luce”! Mircea Lucescu lasă un gol imens în sufletele microbiștilor
aprilie 7, 2026
Next
Prev








